ОЗСО Інституту електрозварювання ім. Патона на сучасному етапі

Дослідницький завод зварювального обладнання Інституту електрозварювання ім. Е.О.Патона створений у 1959 році на базі експериментального цеху з впровадження технологій та обладнання, розроблених відділами Інституту та ОКТБ. В даний час на ОЗСО випускається обладнання для впровадження нових технологій високоефективного та економічного автоматизованого зварювання під флюсом, для механізованого та автоматизованого імпульсно-дугового зварювання, обладнання для зварювання неповоротних стиків магістральних трубопроводів, а також унікальне обладнання для автоматичного дугового зварювання під флюсом кільцевих швів.

На замовлення Інституту електрозварювання ім. О.О. Патона завод виробляє для машинобудівних підприємств різних галузей наплавні установки, автоматизоване обладнання для наплавлення, установки для електрошлакових технологій, автоматизовані системи управління зварювальним процесом та ін.

Впроваджуючи передові технології та конструкторські розробки, ОЗС виробляє зварювальне обладнання високої якості з оптимальними технічними характеристиками, що задовольняє потреби як великих промислових підприємств, так і приватних осіб у таких галузях як:

  • машинобудування;
  • енергетика, нафтова та газова промисловість;
  • будівництво та транспорт;
  • сільське господарство та житлово-комунальне господарство.

Завод має власні виробничі цехи та обладнання для здійснення всього комплексу робіт з випуску та тестування зварювальних апаратів.

ОЗСО серійно виробляє: трансформатори та випрямлячі для ручного та автоматичного дугового зварювання та наплавлення, зварювальні напівавтомати, апарати аргонодугового зварювання, інверторну техніку (MIG-MAG, TIG, MMA, в т.ч. з синергетичним керуванням та електроенергією і для автоматичного зварювання під флюсом різних марок сталей та ін.

Одним з основних типів зварювального обладнання є джерела живлення для різних видів дугового зварювання, застосування яких залежить від умов експлуатації (монтажні та ремонтні роботи або промислове виробництво). Для монтажних та ремонтних робіт використовується обладнання невеликих габаритів, малої ваги з обмеженнями тривалості роботи. Для цього завод випускає як трансформатори, так і випрямлячі інверторного типу.

До трансформаторів марки ПАТОН відноситься СТШ-252, що забезпечує зварювання на струмах до 250 А. Для промислових підприємств, для напружених умов роботи завод випускає трансформатори марки ПАТОН СТШ-315 СГД і СТШ-400 СГД. В обох типах трансформаторів вбудовані стабілізатори горіння дуги (СГД), які не тільки значно покращують процес зварювання штучними електродами при ручному дуговому зварюванні, але й дозволяють виробляти аргонодугове зварювання алюмінієвих сплавів.

Для ручного дугового зварювання на постійному струмі завод випускає випрямляч ВД-З10Н із приставками для антиприлипання електрода та покращення збудження дуги.

Для газоелектричного зварювання завод випускає 4 типи напівавтоматів на струми 150, 180, 250 та 315 А. Перші два – для монтажних та ремонтних робіт, другі – для промислових підприємств.

Для особливо напружених умов роботи великих струмах випускається випрямляч ВС-650СР з блоком подачі зварювального дроту БП-608. Випрямляч універсальний, дозволяє проводити не тільки зварювання у вуглекислому газі на одному посту, але й багатопостове ручне дугове зварювання штучними електродами на чотирьох постах.

Так само, як багатопостовий, завод випускає випрямляч ВМГ-5000, що дозволяє проводити зварювання на 30 постах при газоелектричному або ручному дуговому зварюванні.

Для потужних установок електрошлакового зварювання, печей електрошлакового переплаву завод випускає спеціальні однофазні та трифазні трансформатори типу ТШС та ТШП на струми 1000, 3000 та 10000 А. Крім того, за спеціальними замовленнями завод виготовляє різну спеціалізовану апаратуру для зварювання.

В останні роки розширився побутовий сектор використання апаратів для ручного та газоелектричного зварювання. Для побутових умов випускаються малогабаритні випрямлячі інверторного типу ВДІ на струми від 120 до 250 А та агронодугові інвертори серії АДІ на струми 160 та 200 А.

Для цих цілей використовується малогабаритний напівавтомат ПС-152 з вбудованим блоком подачі, який дозволяє проводити зварювання тонколистової сталі товщиною від 0,5 мм.

Різноманітне зварювальне обладнання, яке виробляється Досвідченим заводом протягом понад 50 років, має великий попит не тільки в Україні, а й країнах СНД, а також за кордоном, завдяки високій якості виготовлення та надійності в роботі.

Починаючи з 2011 року ОЗСЗ спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона та ОКТБ плідно співпрацюють із підприємствами, що входять до структури Держнафтокомпанії Азербайджану (ГНКАР/SOCAR). Проведено навчання у наукових центрах Інституту електрозварювання за спеціальностями підривника та керівника вибухових робіт, виконано роботи з відділення двох понтонів від блоку методом спрямованого вибуху під час будівництва морської стаціонарної платформи на родовищі «Гюнешлі» у Каспійському морі. Укладено контракт із ПЗ «Азнефть» на виконання підводних ремонтно-зварювальних робіт щодо усунення тріщини газопроводу на родовищі «Гюнешлі».

Наприкінці листопада 2013 року завод здав в експлуатацію комплекс обладнання для автоматичного дугового зварювання під флюсом (кільцевих швів у вузьку обробку) роторів потужних турбін. Фахівцями ОКТБ та Інституту електрозварювання на замовлення ВАТ «Турбоатом» (головної наукової організації Міністерства промислової політики України з енергетичного машинобудування) розроблено нову зварювальну технологію та обладнання для виготовлення зварних комбінованих роторів за допомогою автоматичного зварювання під флюсом у вузьку обробку. Такий спосіб виготовлення суттєво збільшує вібростійкість та надійність ротора в процесі експлуатації, у високо- та низькотемпературному режимах. За висновком приймальної комісії, представлене обладнання може використовуватися при зварюванні під флюсом у вузьку обробку не тільки роторів парових турбін, а й виробів іншої конфігурації.

Також у 2013 році ОЗСО відновило розробки спеціальних потужних джерел живлення та обладнання для електрошлакового переплаву та розширило асортимент побутових зварювальних апаратів завдяки впровадженню в серійне виробництво інвертора ПАТОН ВДІ-250S серії «Standard» для ручного дугового та аргонодугового зварювання. В даний час проводяться випробування плазморізу ПРИ-40 інверторного типу для плазмового різання, що живиться від напруги 220В; ведеться розробка напівавтоматичного зварювального апарату інверторного типу на 250 А.

З 2014 року завод веде розробку альтернативних джерел енергії та організації серійного виробництва високоефективних модульних інверторних джерел живлення для зварювання, що використовуються як перетворювачі сонячної енергії.

З січня 2014 року інвертори «ПАТОН» ВДІ-200P DC MMA/TIG виробляються в корпусі, що забезпечує клас захисту IP 33 згідно з системою класифікації ступенів захисту оболонки електроустаткування від проникнення твердих предметів та води (міжнародний стандарт IEC 60529, ГОСТ 14254). Завод першим почав випускати зварювальні апарати у корпусі з підвищеним класом захисту не лише на території України, а й на всьому просторі СНД. Раніше апарати випускалися в корпусі, що забезпечує клас захисту IP 21, як більшість зварювальних апаратів вітчизняного виробництва.

З березня 2014 року завод встановив 5-річну гарантію на зварювальні інвертори серій АДІ та ВДІ. Гарантійний ремонт та сервісне обслуговування продукції ОЗС здійснюється силами власного Сервісного центру. Зварювальні інвертори марки ПАТОН сертифіковані згідно з Європейськими стандартами (Сертифікат РЄ).

На початку 2014 року введено в експлуатацію нові виробничі лінії з випуску електродів для зварювання вуглецевих та низьколегованих сталей – АНО-4, АНО-21, АНО-36 та УОНІ-13/55 діаметром від 3 мм до 5 мм, з покращеними технологічними показниками.

Дилерська мережа ОЗС охоплює всі регіони України, налічуючи понад сотню торгових точок. Завод постачає повний асортимент зварювального обладнання до торговельних мереж та гіпермаркетів України: Епіцентр, Нова Лінія, ОЛДІ, а з січня 2014 року – до російської торгової мережі СТД «Петрович».

У 2013 році на російський ринок успішно виведено інверторне та трансформаторне зварювальне обладнання марки ПАТОН, яке вже встигло зарекомендувати себе в побутовому та промисловому секторі. Декілька великих підприємств Росії підписали контракти на постачання та введення в експлуатацію спеціалізованого обладнання для автоматичного зварювання, а також джерел живлення для електрошлакових технологій та зварювального обладнання для будівельної галузі. Дилерська мережа з продажу обладнання марки Патон на території Росії представлена ​​в наступних містах:

- Північно-Західний регіон: Санкт-Петербург та Ленінградська область, Великий Новгород, Псков;

- Центральний регіон: Москва та область, Тула та область, Воронеж, Білгород;

- Приволзький регіон: Оренбург, Набережні Челни, Іжевськ, Казань, Перм, Чебоксари, Пенза, Самара, Енгельс;

- Уральський регіон: Єкатеринбург;

- Сибірський регіон: Красноярськ, Новосибірськ, Омськ, Барнаул;

- Південний регіон: Краснодар, Ростов-на-Дону, Волзький.

Завод також постачає обладнання до країн ближнього та далекого зарубіжжя: Російська Федерація, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Азербайджанська Республіка, Польща, Чехія, Екваторіальна Гвінея.

Участь ОЗСВ у трьох міжнародних виставках – "Зварювання. Різання. Наплавлення" (Росія, Москва, червень 2013), MESSE ESSEN “SCHWEISSEN&SCHNEIDEN” (Німеччина, Ессен, вересень 2013) та Weldex (Росія, Москва2 ПАТОН, які добре зарекомендували себе на ринку України.

У 2014 році завод візьме участь у двох міжнародних виставках: «ЗВАРЮВАННЯ 2014» (Росія, Санкт-Петербург, червень) та «Weldex 2014» (Росія, Москва, жовтень), а також у відомій національній виставці ПатонЕкспо (Україна, Київ, жовтень).

Відкрито представництва заводу в Росії (м. Санкт-Петербург) та Республіці Білорусь (м. Мінськ), ведуться переговори про відкриття представництва в Польщі для повноцінного виходу на ринок ЄС обладнання марки ПАТОН.

Серед постійних клієнтів ОЗСВ: Азнефть, Азовтранскомплект, БелАЗ, Білоруськалій, Схід-Руда, Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки, Дніпродзержинська ГЕС, Запоріжсталь, К.А.М. Буд, Київводоканал, Київенерго, Коржевський спеціалізований гірничо-дробильний кар'єр, Криворізький завод гірничого обладнання, Перша приватна броварня, Познякижилбуд, Ростенерго, Турбоатом та інші.

У січні цього року ОЗЗО ІЕС ім. Е.О.Патона виповнилося 55 років і в планах Заводу – розвиток та вдосконалення технологій та обладнання дугового зварювання, зварювання в захисних газах та автоматичного зварювання, контактного зварювання, електрошлакового зварювання та переплаву, електронно-променевого зварювання та напилення, плазмово-дугового переплавних моделей, а також Незмінним залишається гасло Заводу – НАДІЙНІСТЬ, ЯКІСТЬ, ТРАДИЦІЮ!